Ukryty Łokieć w piramidzie

W Grudniu 1880 Sir William Matthew Flinders Petrie zaczął swoje szerokie badania piramid i świątyń w Gizie. Podczas gdy badał architekture i charakterystykę Komnaty Królewskiej w Piramidzie Wielkiej Khufu, Petrie zanotował co następuje:

„Nad ogromnym blokiem granitu znajduje się niezwykła, przekątna linia… wygląda na to, że nie biegnie ona zgodnie do niższego rogu wschodniej strony. Ten zapadnięty zespół w poprzek kamienia wygląda na prawdziwie naniesioną prostą linię we wcięciu w procesie obrabiania kamienia.”

Fotografia wyżej została zrobiona w 1980 roku po odnalezieniu kąta prostego i pokazuje linię wspominaną przez Petriego. Sto lat później, perfekcyjna kombinacja światła i cienia umożliwiła Doug Benjaminowi odnalezienie to czego Patrie nie widział. Podczas 28 lat studiów Boug’a nad architekturą piramid doszukał się on kątów prostych nigdzie nie notowanych w źródłach historycznych.

Podczas pomiarów trójkąta prostego zarysowanego w kamieniu, gra światła i cienie umożliwiła jego pomiary. Podstawa trójkąta to 100 cala dokładnie, bok 50 cali. Prostokąt prosty z bokiem i podstawą w proporcji 1:2 został wygrawerowany na granicie nad wejściem do Komnaty Królewskiej. Proporcja ta uznawana jest za fundament współczesnej i starożytnej matematyki. Proporcja 1:2 obrazuje pierwiastek kwadratowy z 5 oraz Złotą Proporcję. Bok i proporcja tego trójkąta prostego to 100 cali oraz 50 cali co jest wymiarem harmonicznym Świętego Łokcia równego 25 cali. Badanie tych wymiarów pokazuje zaawansowaną wiedzę o nauce gdyż Święty Łokieć o wymiarach 25 cali jest równy 1/10,000,000 promienia polarnego Ziemi.

Dekompozycja trójkąta 1:2 o bokach 50″ i 100″

Zielony kolor to Święty Łokieć (63.520 cm lub 25.025″).
Czarny kolor to Czarny Łokieć (54.153 cm lub 21.352″).
Niebieski kolor to Królewski Łokieć (52.500 cm lub 20.682″).
Czerwony kolor to Remen Łokieć (37.441 cm lub 14.583″).

Badanie tego niezwykłego symbolu przez 28 lat zaprowadziło badacza do matematyki i fizyki i wykazało to relacje do długości fali emitowanej przez atom wodoru która została zmierzona w 1951 i daje falę radiową o długości 21cm lub 8.3″.
Będąc skonfrontowany z naukowymi dowodami, dochodzi się do zrozumienia, że starożytne miary są nauką najwyższych lotów na podobieństwo XXI wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *