Długość łokcia

Jak długi jest łokieć?

Cubit czyli miara definiowana jako długość od łokcia do końca palców jest najbardziej rozpowszechnioną jednostką miary w starożytnym świecie. Jednakże, starożytne miary łokcia różnią się i nie wszystkie łokcie są definiowane jako odległość od łokcia do końca palców. Dochodzenie odkrywa długości łokcia jako cokolwiek pomiędzy 17 a 24 cale. Łokcie są klasyfikowane w dwie główne grupy – długa i krótka. Generalnie, krótki łokieć jest używany w komercyjnych celach a długi łokieć był używany w budynkach i architekturze ogólnie.

Łokieć był oryginalnie używany jako SUmeryjski a później Egipski rozmiar miary, który został zaadoptowany przez wiele otaczających kultur. Łokieć jako miedziany pręt z Nippuru identyfikuje Sumeryjską miarę łokcia jako 517 mm czyli 20.4 cala.
W Egipcie obydwa rodzaje były używane, standardowy krótki i dłuższy Królewski lub też nazywany Świętym łokciem. Powszechny Egipski łokieć był długością przedramienia od łokcia do końca środkowego palca (18 cali). Ten powszechny łokieć jest również odnajdywany w Biblijnej literaturze. Został on podzielony jako rozpiętość ręki (jedna druga łokcia), dłoni lud szerokości ręki (jedna szósta) oraz cyfra lub szerokość palca (jedna dwudziesta czwarta). Egipski Królewski lub Święty łokieć był dłuższy.

Egipski Królewski (Święty) łokieć przetrwał zarówno w drewnie jak i kamieniu, również w skrupulatnych wymiarach Egipskiej erchitektury. Zachowany w miarze pręta łokcia Majów z czasów Tutankhamona, Królewski (Święty) łokieć jest identyfikowany jako 20.63 cala (52.40cm). Jest 28 ‚cyfr’ na 523mm pręcie, z liniami co każde cztery ‚cyfry’ reprezentujące dłoń. Najwcześniejszymi Egipskimi monumentami używającymi tych samych długości łokcia, które pokazują Królewski Egipski łokieć jako poprawny przez tysiące lat.

Niewątpliwie najwazniejszą referencją dla królewskiego łokcia i jego wymiaru jest Królewska Komnata w Wielkiej Piramidzie. Jest on najdokładniej odzwierciedlony, najlepiej zachowany i najlepiej odmierzony z pośród wszystkich danych które są znane. Łokieć w Wielkiej Piramidzie ma wymiar 523 mm (20.62 cala).

Według astrofizyka Hans’a Becker’a, częstotliwość rezonansowa Królewskiego Łokcia to 144 mega Hertz – harmoniczna prędkości światła. Jest ona uważana przez niektórych jako antena dla kosmicznych częstotliwości.

Zagubiony łokieć
Zagubiony łokieć (lost cubit) został zidentyfikowany w roku 2000 przez hans’a Becker’a podczas pracy ze Slim’em Spurling’iem. Według Becker’a, zagubiony łokieć jest nierozpoznanym wcześniej wymiarem, który mógłbyć specjalnie pominięty ze starożytnych zapisów przez jego potężne znaczenie. Rezonans tego łokcia to 177,000 Hz. Wedle dwojakiej zdolności rezonansu z energiami kosmicznych częstotliwości, Zagubiony łokieć jest uznany przez niektórych, że ma on właściwości, które wpływają na DNA i długowieczność.

Rezonans Ziemski
W 2015, autorzy Tańcząc z Wodą, zidentyfikowali wymiar 19.65 cala (496.8 mm) o rezonansie który nazywają rezonansem „Ziemskiego Jądra”. Pierścienie tensorowe i triskeliony zrobione z użyciem tego wymiaru są antenami centralnego jądra Ziemi oraz naturalnymi polami energii Ziemi. Połączają one wodę (i cokolwiek w ich energetycznym polu) do energii jądra Ziemi. Długość tego łokcia jest ekstremalnie uziemiająca i ochraniająca dla wody.

Artykuł przetłumaczony ze strony www.dancingwithwater.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *