Wstęp do orgonu

Energia Orgonu to nazwa wymyślona przez Wilhelm’a Reich’a dla określenia życiowej energii przenikającej wszystko. W niektórych mistycznych tradycjach innych kultur, orgon jest nazywany jako Chi, Prana, Eter, Piąty element i tym podobne.

Wilhelm Reich

Wilhem Reich był pierwszym poważnym i dedykowanym naukowcem, który badał istnienie i właściwości tej życiowej energii pozostawiając cały mistycyzm i skupił się przede wszystkim na naukowym podejściu do tego pomysłu.

Jeszcze przed wzrostem mechanicznego poglądu na świat według Newtona, wszystkie tradycje i religie mówiły o koncepcji oceanu energii, z której wszystkie materialne rzeczy biorą swoje istnienie. Nauki te odnajduje się w hinduizmie (prana), buddyzmie i taoizmie (chi, ki) oraz grecji jako ether.

Ostatnie lata można zauważyć trend w kierunku leczenia energetycznego takiego jak reiki albo nowe nauki z zakresu fizyki kwantowej. Nagle nauka skierowała się w kierunku starych wierzeń i poglądów na świat, że wszystko jest połączone i że żywa energia przenikająca wszystko istnieje nawet jeśli główny nurt naukowy ciągle nie potwierdza tego jako fakt.

Według obserwacji Reich’a orgon występuje w trzech formach i wedle jego terminologi jest to:
POR – positive orgone radiation – pozytywna radiacja orgonu
DOR – deadly orgone radiation – martwa radiacja orgonu
OR – orgon – naturalny orgon bez polaryzacji

Niektóre ze środowisk naturalnych bogatych w pozytywny orgon to lasy, wodospady, atmosfera po deszczu. Piękne chmury cumulus to również manifestacja pozytywnego orgonu.

Martwa radiacja orgonu są szkodliwe dla zdrowia i martwy orgon produkują elektrownie nuklearne, duże miasta, aglomeracje przemysłowe, stacje przekaźnikowe i radiowe. Atmosferyczna stagnacja czyli powolny ruch frontów i brak chmur trwający kilka dni to oznaki martwego orgonu.

Elektro magnetyczne częstotliwości są najbardziej odpowiedzialne za produkcję martwego orgonu i są to telefony, laptopy, routery i inne urządzenia codziennego użytku.

Na szczęście wielu odkrywców badających prace Reich’a buduje orgonity jako przetwarzacz martwej energii w żywą

Wilhelm Reich zaobserwował, że energia pozytywna jest przyciągana lepiej przez przemienne warstwy organiczne i metaliczne. Zbudował więc kabinę tzw. akumulator orgonu i używał tego typu urządzeń do leczenia raka i innych schorzeń u ludzi.
Jego późniejsze badania atmosferyczne pokazały, że mógł on manipulować prądami powietrza za pomocą urządzenie kierowanej energii życiowej.

W latach 1980 inny człowiek Karl Welz odkrył, że mieszanka metalowych drobin zawieszonych w żywicy również kumuluje i przetwarza energię o której mówił Reich.
Ten pomysł został nazwany orgonitem i stały się tzw. generatorem orgonu. Don Croft zrozumiał potencjał tej innowacji i połączył informacje tworząc urządzenia atmosferyczne i małe zdrowotne urządzenia dla ciała które zamieniają martwą energię na żywą.

Dodanie kryształu górskiego (kwarc) jako wzmacniacza pozwala płynąć energii w szerszym zakresie. Prawdziwy przełom tej technologii jest taki, że stają się one aktywne w obecności negatywnej energii przetwarzając ją w życiodajny strumień na zasadzie fizyki skalarnej i torsyjnej.

Fani tak zwanego Poskramiacza Chmur jako urządzenia atmosferycznego szybko rozpowszechnili tą technologię doświadczając pozytywnych rezultatów natychmiastowo.

Jedynie kilku ludzi na planecie jest w stanie doświadczyć lub pojąć subtelne energie ale każdy może zobaczyć suche regiony przemienione z powrotem w żyjące zielenią środowisko, rośliny rosną szybciej i lepiej. Organizacja orgonise africa jest tego przykładem gdzie ich fundowanie urządzeń dla RPA odzwierciedlone jest opadem atmosferycznym w statystykach pogodowych.

Jaka nauka stoi za siłą życiową jaką nazywamy orgonem tego nie wiadomo ale zdecydowanie ludzie podejmują się tej technologii widząc nadzieje w podniesieniu zdrowia swojego i społeczeństwa.

Brakuje dowodów naukowych na działanie tej energii, uniwersytety zaprzeczają jej istnieniu i jest to bardzo wyzywające żeby wyjaśnić co się dzieje fizycznie podczas pracy generatora orgonu. Jak te proste urządzenia przetwarzają energię w pozytywną to zjawiska kwantowe takie jak efekt kashimira i pola torsyjne na które nie mamy twardych dowodów naukowych w głównym nurcie naukowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *