Krótka historia orgonu

Orgonit i energia orgonu: Krótka historia
W dzisiejszym świecie wielu ludzi mówi o orgonicie, energii orgonowej, akumulatorach orgonu, poskramiaczach chmur (cloud busters).
Tylko co to wszystko znaczy?
Wiele zamieszania zostało zasiane przez bezkrytyczne używanie niektórych z tych nazw, nie bez błędu czy winy niektórych członków rosnącej społeczności sympatyków energii życiowej nazywanej orgonem.
Orgon to nazwa dana przez Dr. Wilhelma Reich’a – który spędził większą część swojego życia na odkrywaniu tego fenomenu – przenikającą wszechobecną energię życiową.

Energia orgonu – od Wilhema Reicha aż do Don’a Croft’a
Wilhelm Reich to doktor medycyny pochodzący z Austrii i Niemiec, był on psychiatrą blisko związanym z Zygmuntem Frojdem i przyczynił się znacząco do zrozumienia połączenia pomiędzy ludzką seksualnością i psychologią i nigdy nie przestał otwierać nowych frontów wiedzy i zrozumienia w czasie swojego życia.
Głęboka biografia tego wybitnego naukowca może być odnaleziona na stronie orgonomy.org
Reich nie był pierwszym lub ostatnim który zaobserwował działanie tego co zaobserwował jako „żywa energia”. Zanim zwyciężył mechanistyczny pogląd na świat kilka setek lat temu (Newton.), koncepcja „oceanu energii” z którego wszystkie materialne formy manifestują się była szeroko znana.
Może to być łatwo pokazane w tradycji Hindu (prana), Buddyzmu i Taoistów (Chi, Ki i Rei-Ki) na dalekim wschodzie, oraz kontynuje swoje wierzenia w Grecji i Rzymie jako eter. Ta sama koncepcja jest intuicyjnie lub wyłącznie znana w wielu tradycjach uzdrowicieli i szamańskich tradycji na całym świecie.

W Europie po Newtonie, teraz celowo zapomniane osobistości takie jak Bohemian stalowy magnat Baron Karl v. Reichenbach lub sławny Austryjak Anton Mesmer lub Viktor Schauberger przyczynili się wartościowymi badaniami i doświadczeniami i byli dobrze odebrani w swoich czasach.
W ostatnich latach widzimy nie tylko ponowne pojawienie się technik leczniczych bazujących na życiowej energii takich jak Rei-Ki = Święta Życiowa Energia, ale również zbieżność znalezisk najbardziej zaawansowanych nauk kwantowej fizyki współgra z tymi starymi wierzeniami mistycznego poglądu świata.

Fizyka kwantowa w swoim pędzie do mechanistycznej sekcji materii w samej sobie, wygląda na to, że dotarła do koncepcji gdzie elementarne cząsteczki są widziane jako jedynie perturbacje na powierzchni niekończącego się morza energii, co niektórzy naukowcy zgodzili się nazywać Energią Punktu Zero lub Pole Torsyjne (badania Kozyreva) Nie słyszaliście czasem o kilku mądrych Yoginach śmiejących się przez wieki nad ogromem głupoty i późnym świtem prawdy? Wiedzieli o tym już dawno temu.

Ja osobiście wierze, że nadchodzący nowy paradygmat jest ucharakteryzowany przez fuzję wiedzy mistycznej i kwantowej fizyki. Nie spodziewaj się, że przeczytasz to w szkole lub w książkach na studiach ale możesz to raczej wyczuć nosem w powietrzu.
Na podsumowanie: Rozmawiamy o nowym światowym poglądzie, który w końcu umożliwi nas do integracji paranormalnego świata i innych obserwacji, które nie są łatwo wytłumaczalne z ciągle to bardziej przestarzałego modelu fizyki połowy wieku XX i rozwiązania przeciwnoście pomiędzy Teorią względności Einsteina i kwantową fizyką.

Entropia jest zasadą redukcji złożoności, czym wyzwalana jest składowana energia. Ma to miejsce kiedy spalamy paliwa, rozdzielamy atom lub zasadniczo jakikolwiek technologiczny proces, który człowiek współcześnie wynalazł. Entropia to pomysł niszczenia czegoś w celu użycia tego lub to raczej minimalny aspekt tego użycia.
Możemy znaleźć fakt, że naukowy paradygmat 20 wieku myślowo uznaje procesy oparte tylko na entropii. Ostatecznym pomysłem entropii jest śmieć ponieważ w pewnym punkcie w przyszłości wszystkie różnice w poziomach energii muszą być koniecznie usunięte.
Koncepcja orgonu postuluje zasade, która jest przeciwna entropii, czyli kreatywną organizującą siłę. Siła ta może być przyrównana do życia. O dziwo, pomimo naszych dobrze wyposażonych i ufundowanych korporacji i rządowych naukowców mogą opisać wiele zawiłych procesów żywych organizmów, cud życia sam w sobie musi i pozostaje enigmą dla nich.
Odnajdujemy pomysł dwóch przeciwnych tendencji we wszechświecie, w starym wschodnim nauczaniu o Yin i Yang ale również u Zygmunta Freud’a (wczesny mentor Wilhelm’a Reich’a) Eros i Tanatos.
Ucząc się jak zaprząść kreatywną moc orgonu poprowadzi do zrozumienia czegoś co jest nazywane „wolną energią”, koncepcji wyśmiewanej przez entropicznych naukowców ponieważ jest to przeciwstawne z 2gą zasadą termodynamiki.

Czy orgon jest zawsze dobry
Sposób w jaki Reich obserwował zjawisko, orgon to wszechobecna i bazowa siła dla wszystkich procesów życia. Zaobserwował tą samą zasadę w formacji galaktyk jak i na komórkowej mikro-biologii.
Jego wcześniejsze odkrycia w psychologicznych urazach pokazały, że kiedy ta energia jest zablokowana przez traumatyczne wspomnienia, manifestacja w ciągłe napięcie mięśniowe (nazwał to zbrojowaniem) ta energia staje się Martwym Orgonem. Przez środowiskowo niebezpieczny świat który stworzyliśmy przez ostatnie kilka set lat to tylko odzwierciedlenie naszej smutnej lub niezbalansowanej świadomości kolektywnej, ta sama zasada nakłada się środowiskowo.
Ktoś może powiedzieć, że poszerzające się pustynie na tej planecie są ekspresją „pustyni w naszym sercu”.

Wilhem Reich, który również zasługuje by przyznać mu wynalezienie pierwszego poskramiacza chmur, zademonstrował działanie Martwego Orgonu w formowaniu pustyni i rozwijał metode rozpraszania Martwego Orgonu i jego koncentracji przez uziemianie jej do dużych zbiorników wodnych.

Cloud buster – poskramiacz chmur

Kiedy atmosfera wydaje się być nieświeża, opresyjna lub martwa i kiedy obserwujesz szczególną czernie w formacji chmur doświadczasz faktycznie wysokiej i niezdrowej koncentracji Martwego Orgonu.
Reich eksperymentował z sukcesem orgonowe akumulatory w leczeniu pacjentów z rakiem, jak zaobserwował rak to biopatia wychodząca z zablokowanych życiowych energii w wysoko nasyconym ciele z Martwym Orgonem.
Zaobserwował, że akumulator orgonu był stymulowany przez warstwową kombinację organicznych i metalicznych materiałów. Reich użyć pewnego typu i powszechnych płyt drewnianych i metalowych liści do zbudowania skrzyni wielkości człowieka do którego wchodził pacjent.

Podczas gdy rezultaty były całkiem oszałamiające, urządzenia Reicha miały jedną decydującą wadę: Akumulowały jaką kolwiek energię (żywą lub martwą) dostępną w środowisku.
To wszystko było zatem w porządku w odludnych częściach Stanów Zjednoczonych gdzie Reich miał swój Instytuj Orgonu w latach 40′ i 50′, lecz w nawet bardziej zanieczyszczonych miejscach martwej energii, używanie akumulatorów może być raczej niebezpiecznym pomysłem i wszystkie przyrządy Reich’a musiały być obchodzone z uwagą.

Od orgonowego akumulatora do generatora

Don Croft

Don, pomiędzy wieloma innymi inspirującymi czynami, może wziąć kredyt dla wynalezienia generatora orgonu.
Zaobserwował, że siatka metalicznych cząsteczek zawieszona w organicznym materiale, tworzyła to samo co Reich’a warstwowe ułożenie metali i drewnianych płytek. Dodanie kryształu górskiego (kwarcu) pozwoliło energii na tworzenie i projektowanie jej na szerszym polu.
Decydującą innowacją było to, że te urządzenia zostały pokazane, że tworzą pozytywną energię życiową, nawet w obecności silnego źródła martwej energii. Pokazują one nawet ekscytujące właściwości pobierania negatywnej energii i przetwarzania jej w pozytywny Orgon. Prowadzi to do rozwoju teraz już dobrze znanego Cloud Bustera Dona Crofta i małego generatora orgonu jakim jest Święty Granat Ręczny.
Cloud buster czyli poskramiacz chmur i jego ruch społeczny stał się żywy i szybko rosnący w popularność jako że pozytywny efekt może być doświadczony od razu.
Tylko kilku zachodnich ludzi może dostrzegać subtelne energie ale wszyscy mogą obserwować chemtrails czyli smugi chemiczne i ich rozpuszczanie, suche regiony doświadczają nowego miłego i delikatnego opadu deszczu i rośliny w okolicy orgonu kwitną znacznie ładniej i lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *