Szungit – fulereny dla wody

Szungit jest unikatową kombinacją węgla i krzemianu odnalezionym w antycznych depozytach w Rosji (Karelia) nie opodal Szungi skąd nazwa kamienia. Unikatowość szungitu pochodzi od obecności pustych molekularnych klatek węglowych zwanych fulerenami, które są osadzone w kamieniu. Fulereny te (zwane również buckyballs) wyglądają jak piłka nożna – molekularne heksagony i pentagony łączą się razem tworząc pustą klatke lub rurkę. Struktury te zostały nazwane od imienia znanego architekta Buckminster Fuller, ponieważ kształt odzwierciedla tą samą architektoniczną strukturę jak geodezyjne kopuły, które on tworzył.

Średnica około miliardowej części metra to rozmiar fulerenów i są one niesamowicie stabilne. Kiedy rozpędzone w kierunku powierzchni stali z prędkością 17,000 mil na godzinę (27,358 km/h) dosłownie odbijają się od niej. Klastry fulerenów łączą diament i grafit jako trzecia znana forma krystalicznego węgla. Fulereny zostały odkryte w 1985 przez Robert Curl i Richard Smalley. Razem z Harold Kroto zdołali syntetyzować tą trój-wymiarową formę węgla podczas próby symulacji warunków wysokiej temperatury i ciśnienia koniecznego do formacji gwiazd. Ich odkrycie wygrało nagrodę Nobla w chemii w 1996. Naturalne występowanie fulerenów pozostało nie potwierdzone dopóki nie zostały zweryfikowane w depozytach szungitu… oraz meteorytach i przestrzeni kosmicznej. W 1991 magazyn „Science” (nauka) nazwał fulereny jako „molekuły roku”, mówiąc o nich „odkrycie, które najprawdopodobniej ukształtuje kurs naukowych badań na lata naprzód.” Naukowcy zewsząd badają fulereny dla ich technologicznych aplikacji i nauki materiałów, elektroniki i nano technologii. Nowa „rodzina” tzw. buckyballs jest dziś znana – od formy atomów węgla 32 (C32) aż do gigantycznych fulerenów z 960 klatką atomów węgla (C960). Fulereny rezonują w dalekim podczerwonym spektrum razem ze wszystkimi formami żywej materii. Myśli się, że są one połączone z siłą generacji życia.

Fulereny w szungicie
Depozyty skalne znalezione w Rosji (szungit) jest jedynym naturalne źródłem fulerenów na Ziemie (z wyjątkiem kilku meteorytów). Skała została szeroko przestudiowana przez Rosyjskich naukowców ale tylko przez ostatnie kilka lat informacja na temat szungitu wychodziła na Zachodnie kraje. Według Rosyjskich i Ukraińskich naukowców, szungit bogaty w fulereny ma zdolność neutralizować liczne formy negatywnej energii. Tłumi on elektromagnetyczne emisje czym zapewnia ochronę przed elektromagnetycznymi polami. Szungit został użyty z sukcesem przez wiele lat w Rosji do pomocy pacjentom w depresji, traumie i innych emocjonalnych i psychologicznych schorzeniach. Specjalne komory szungitowe zostały skonstruowane dla tego celu.

Szungit i woda
Kiedy umieszczony w wodzie, fulereny w szungicie przyciągają i neutralizują zanieczyszczenia zawarte w wodzie. Szungit został użyty komercyjnie w Rosji jako system oczyszczania wody od 1990. Pośród listy zanieczyszczeń które usuwa szungit to: bakterie i inne mikroby, azotany, metale ciężkie, pestycydy, lotne związki organiczne, farmaceutyki, chlor i fluor – jednak tak jak z innymi formami filtracji węglowej, nie poleca się szungitu dla usuwania fluoru ponieważ szybko staje się nim mocno obciążony. Zdolność do wzbogacenia wody wykracza daleko poza filtrację jak zademonstrowano przez wodę z jeziora Onega w pobliżu depozytów szungitu w Rosji. Woda z jeziora może być użyta dziś do picia bez wcześcniejszego przetwarzania – wynik tysięcy lat interakcji z szungitem. Jedna z przyczyn dla których szungit ma zdolność neutralizacji zaniczyszeń to fulereny w jego strukturze, które mogą trzymać niesamowite ilości wodoru. Kamień został udokumentowany jako posiadający wysoką zdolność utleniająca/redukującą. Szungit jest znany ze swoich antyoksydacyjnych właściwości.

Szungit jest jednym z najepszych prezentów Matki Ziemi dla oczyszczania środowiska. Działa on również dobrze dla oczyszczania organizmu. Kiedy woda szungitowa jest spożywana, jest ona balansująca i łagodznie oczyszczająca. Badania wskazują na zmniejszenie poziomu histaminy we krwi u ludzi pijących szungitową wodę – i odpowiednio zmniejszenie alergii. Woda szungitowa również poprawia elstyczność skóry i wiele problemów powiązanych. Woda jest używana zewnętrznie na oparzenia, wysypki, ugryzienia i małe rany. Jest również używana wewnętrznie dla długiej listy dolegliwości. Autorzy „Tańcząc z Wodą” wierzą, że wiele z tych fizycznych efektów jest spowodowanych wodorem w wodzie. Emocjonalne i psychologiczne efekty mogą działać dzięki „kodom” niesionym w krystalicznej matrycy bogatych w fulereny kamieni. Szungit odziałowuje na strukturę wody (dzięki epitaksji*), tworząc podobne do fulerenów klatki w matrycy atomowej wody. Autorzy „Tańcząc z Wodą” polecają szungit jako końcowy etap nadający „połysku” już przefiltrowanej i ustrukturyzowanej wody. Używając filtra jako filtra może nie być wydajnym użyciem potencjału kamienia.

Jak używać szungitu
Są dwa typy kamieni szungitowych dostępnych z Rosji. Niska jakość kamieni to 30-50% węgla (nazywanego czarnym szungitem) i ma matowy wygląd zupełnie jak węgiel. Wyższa jakość, nazywana czasem srebrną formą – lub elitarnym lub szlachetnym szungitem – zawiera 80% węgla lub więcej i odpowiednio więcej fulerenów. Wygląda lśniąco i bardzo podobnie do minerału zwanego galena. Tylko 1% szungitu jest w tej formie. Obydwa typy będą działać do wzbogacenia wody lecz szlachetna forma działa znacznie szybciej. Podczas gdy szlachetny szungit posiada więcej węgla i fulerenów to jest on kruchy i nie poddaje się cięciu ani kształtowaniu. Czarny szungit może być bardzo terapeutyczny kiedy ukształtuje się go w kulki, piramidy lub stożki. Kulisty czarny szungit jest „aktywowany” w wodzie gwałtownie i natychmiast nadaje wodzie „kodów” balansu i harmoni. NIeregularnie ukształtowany szungit ma mocniejszy efekt na fizyczne ciało kiedy położy się go w wodzie. Jest delikatnie oczyszczający i odmładzający na poziomie komórkowym. Kulista forma szungitu oczyszcza i harmonizuje emocje, mentalność i ducha.

Szungit szlachetny jest również używany do potencjalizacji kwasów fulwowych podczas tworzenia roztworu organicznie związanych minerałów. O tym przeczytasz w artykule „Fulwowo/fulerenowa woda”.

Jak używać szungitu do zrobienia wody fulerenowej/wodorowej

  1. Przefiltruj i ustrukturyzuj wodę wedle wybranego przez siebie sposobu.
  2. Dodaj szungit.
    a) Jeśli używasz czarnego szungitu, dodaj 100 gram (pół szklanku) małych kamieni na litr wody. Pozwód wodzie dojrzeć przez 3 dni przed spożyciem.
    b) Jeśli używasz szlachetnego szungitu, dodaj 30 gram (1/8 szklanki) na 2 litry wody. Pozwól dojrzeć wodzie na 3 godziny lub na njlepiej przez noc zanim spożyjesz.
  3. Najlepiej jest zostawić szungit w wodzie i wyjąć tuż przed spożyciem. Pomaga to utrzymać strukturę podobną do fulerenów i wodoru w wodzie.

Jak używać szungitowych kul

  1. Połóż szungitową kulę w litrze strukturyzowanej wody i odczekaj 20 minut.Strukturyzowanie wody wpierw pozwala na szybsze ukształtowanie matrycy fulerenów. Pij taką wodę na odstresowanie, do balansu energii i do utrzymania spokojnego umysłu.
  2. Trzymaj kulę w swojej butelce z wodą, dzbanku lub innym zbiorniku i pij podczas dnia.
  3. Trzymaj kulę w kieszeni, może odrobinę brudzić ubranie i ręce bo schodzi z niej węgiel.

Czyszczenie szungitu
Natura ciągle czyści szungit w środowisku w polu energetycznym Ziemi i promieniach Słońca. Może on być rozładowany, naładowany i użyty ponownie nieskończenie wiele razy przez położenie szungitu na glebie w świetle słońca. Co każde 3-6 tygodni, zależnie od źródła wody i typu szungitu, który używasz, połóż kamień bezpośrednio na ziemi w pełnyn słońcu na kilka godzin.

Rosyjski naukowiec Yuri Klavdievitch omawia szungit przez 10 minut – film z angielskimi napisami tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=AjzzDBujENk

Artykuł przetłumaczony ze strony www.dancingwithwater.com autorstwa MJ Pangman.

*epitaksja – naturalny lub sztuczny wzrost kryształów na podłożu krystalicznym określający ich orientację. Rozdział 8 książki Tańcząc z Wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *