Sól i żywa woda w pełnym spektrum

Na końcu artykułu znajdziesz sposób w jaki zrobić roztwór solny krok po kroku.

Sole są niezbędne dla utrzymania życia. Dla wody, zapewniają one energetyczną iskrę, która pomaga przewodzić energię i informacje. Większość ludzi jest świadoma, że destylowana lub demineralizowana woda nie przewodzi energii/elektryczności. Jednakże, wysoko mineralne solne środowisko zapewnia optymalne medium dla transmisji energii i informacji. Sole są również niezbędne w tworzeniu i utrzymaniu stanu wody znanego jako płynny krystaliczny stan. Sole są niezbędne dla tworzenia żywej wody w pełnym spektrum.

Woda bez soli jest pusta – niekompletna. To dlatego woda destylowana i woda przetwarzana w systemach wtórnej osmozy jest nazywana martwą wodą. Brakuje jej minerałów, które pomagają wodzie utrzymać energię. Bez soli, woda staje się również agresywna. W celu aby się zbalansować, wysysa ona minerały ze wszystkiego czego tylko się da. W Naturze woda ciągle zbiera i oddaje sole w niekończącym się „braniu i oddawaniu”, które zapewnia energię i minerały dla wszystkich form życia na Ziemi.

W tym artykule nie mówimy o „soli stołowej” – prażonym, przetworzonym i wyizolowanym chlorku sodu sprzedawanym w sklepach spożywczych. Sól stołowa została pozbawiona wielu balansujących składników. Jest szkieletem naturalnej, nieprzetworzonej soli, zapewnianej przez Matkę Naturę. Podczas gdy sól stołowa zawiera chlorek sodu (i przeciwzbrylacze), nieprzetworzona, naturalna sól, zawiera wszystkie naturalne pierwiastki – w tej samej proporcji co oceany. To właśnie „sole” w oceanie i w ludzkim ciele, nadają wodzie zdolności do wymiany energetycznych informacji.

Sól w oceanie
Ocean jest dynamicznym, żywym kryształem ciągle wymieniającym energię i informacje ze swoim otoczeniem. Płyny w ludzkim ciele (limfa, plazma krwi, i płyn międzykomórkowy) są bardzo podobne do oceanu. Faktycznie, porównanie pomiędzy tymi dwoma jest prawie identyczne. Rozcieńczona woda oceaniczna jest tak bardzo podobna do plazmy krwi ssaków, że sotała użyta z sukcesem jako substytut plazmy krwi u zwierząt.

Matka Natura zappewniła sole jako środek dla jej lądowych stworzeń do utrzymania elektrolitycznego balansu. Większość elektrolitowych (solnych) roztworów i napojów sportowych, których celem jest odnowienie i zrównoważenie elektrolitów jest rażąco uboga. Zapewniają one kilka minerałów bez pełnego spektrum odnajdywanego w naturalnych solach. Rozpuszczanie odrobiny naturalnej soli w wodzie jest daleko bardziej wydajne niż sztucznie stworzone roztwory mające na celu uzyskać balans po ćwiczeniach, chorobie czy detoksyfikacji.

Sole występują jako kombinacja kwasowych i alkalicznych jonów. Pozytywnie naładowane alkaliczne jony łączą się z negatywnie naładowanymi kwasowymi jonami w formacji nowego związku. Sole mogą się łączyć w blisko niekończącej się ilości sposobów odnajdywanych w oceanach i ludzkim ciele. Kiedy włożone do wody, naturalne sole dysocjują się (separują) tworząc balans alkalicznych i kwasowych jonów w wodzie. Podczas strukturyzowania w wodzie, sól rozkłada się na jony, które mogą być trzymane w strukturze wody. Większe kolloidy zostaną ewentualnie wytrącone ze strukturalnej wody ponieważ są zbyt duże by dopasować się do zorganizowanej molekularnej matrycy wody.

Dodawanie soli do wody
Dodawanie soli naturalnej dodaje siły i energii czyli ożywia wodę. Pomaga wodzie utrzymać swoją strukturę jak również utrzymać informację (lub program). Nawet jeśli woda posiada już minerały, może zazwyczaj być wzbogacona dodatkiem komplementarnych minerałów z naturalnej soli. Sole najlepiej dodawać do wody raczej w energetyzowanych roztworach niż w ich naturalnej formie stałej – granulowanej. Kiedy sole są w roztworze przed dodaniem do wody, woda nabiera struktury znacznie szybciej niż jeśli sól ma się najpierw rozpuścić w tej wodzie. W rezultacie woda ma łagodniejszy, bardziej miękki smak.

Jest wiele soli i roztworów soli na rynku których można użyć w przygotowaniu żywej wody w pełnym spektrum. Autorzy „Tańcząc z Wodą” szczególnie lubią sól bambusową prze jej niesamowity smak i terapeutyczne korzyści oraz OmniBlue Ocean Minerals przez ich wyjątkowo łagodny smak i pełny zakres minerałów oceanu. Możesz również zrobić swój własny roztwór solny dla strukturyzowania wody używają naturalnych soli dostępnych w wielu sklepach. Dobrym pomysłem jest okazjonalnie zmieniać typ soli którego używasz abyś otrzymywał różnorodność soli z całego świata.

„Tańcząc z Wodą” zebrało unikalną mieszankę naturalnych soli: Himalajską różową sól, Celtycką sól morską, Hawajską sól morską, Francuską sól szarą, Koreańską sól morską oraz Prawdziwą sól Redmond. Mieszanka ta obfituje w pierwiastki ormus więc możesz użyć jej do strukturyzowania/wzbogacania swojej wody. W Polsce warto zwrócić uwagę na rodzimą sól kłodawską, która jest dostępna w sklepach w paczkach bez dodatku jodu, jest to ekwiwalent soli himalajskiej bo ma taki sam różowy kolor.

Jak zrobić i używać roztworu solnego
By zrobić nasycony roztór solny z naturalnej nieprzetworzonej soli należy rozpuścić jedną część soli w dwóch częściach wody (filtrowanej, źródlanej, butelkowanej lub destylowanej). Może zająć to dzień lub nawet dwa zanim sól rozpuści się całkowicie. Nie ma znaczenia jeśli jakieś pozostałości zostaną na dnie pojemnika. Używaj płynu z powierzchni lub jeśli chcesz odlej sam roztwór do słoika a resztę nierozpuszczonej soli możesz użyć jeszcze raz. Możesz użyć zwykłej łyżeczki lub miareczki. Na każdy litr wody dodawaj 3 łyżeczki roztworu solnego w zależności od ilości minerałów już zawartych w wodzie i taką wodę można strukturyzować w wirze magnetycznym. Ilość łyżeczek na litr wody zależy również od twoich potrzeb, jeśli pijesz taką wodę po ćwiczeniach albo po saunie, dodaj więcej soli do wody.

Artykuł przetłumaczony ze strony www.dancingwithwater.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *