Jak remineralizować wodę

Jak remineralizować „pustą” wodę

W 1980 Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała rezultaty badań przeprowadzonych aby podać wskazówki dla demineralizowanej wody. Badania przeprowadzono w Rosji i stwierdzono:

„Nie tylko kompletnie demineralizowana woda ma niesatysfakcjonujące właściwości organoleptyczne (smak) ale również ma zdecydowanie niekorzystny wpływ dla zwierzęcych i ludzkich organizmów.”

Woda nie jest uważana jako główne źródło minerałów – ale prawdopodobnie powinna być. W dzisiejszym świecie, gdzie żywność zapewnia mniej i mniej minerałów i składników odżywczych, woda staje się znaczącym źródłem. Jej rola w utrzymaniu balansu elektrolitycznego jest dobrze znana. W przypadku braków, podawanie minerałów z wodą pitną może grać ważną rolę.

Pomimo że generalnie ignorowane, istnieją znaczące dowody na to, że spożywanie demineralizowanej wody ma poważne skutki zdrowotne. Badania przeprowadzone w Rosji stwierdzają, że woda uboga w minerały powoduje ryzyko nadciśnienia i niedokrwienia serca, wrzodów żołądka i dwunastnicy, przewlekłego zapalenia żołądka, oraz powikłania u noworodków i niemowląt. Niemiecka Społeczność w Odżywianiu, osiągnęła podobne wnioski i ostrzegła publiczność w 1993 przed piciem destylowanej wody. Opublikowano symptomy uwzględniając zaburzenia sercowo-naczyniowe, zmęczenie, bóle głowy i skurcze mięśni.

Prawdziwe nawodnienie nie odbywa się przez wodę demineralizowaną. Prawdopodobnie to jest powodem dla którego woda destylowana niee gasi pragnienia. Brak minerałów w wodzie, wysysa elektrolity z ciała powodując zatrzymywanie wody (wody w pozakomórkowych płynach) i zmiany osmotyczne we krwi. Dla tych powodów i wielu innych, minerały powinny być ponownie dodawane do wody po każdej formie oczyszczania (destylacja, odwrócona osmoza, dejonizacja).

Niestety, zwykłe dodanie minerałów nie wystarcza.
Demineralizowana woda wymaga zarówno remineralizacji jak i kondycjonowania by przywrócić jej stan do punktu, w którym może ona wspierać organiczne życie. Ruch oraz pola magnetyczne wspomagają ten proces kondycjonowania; Rezonans Ziemi i korzystne mikroorganizmy pomagają przywrócić balans.

Dodawanie minerałów
Dodawanie minerałów w zjonizowanym stanie jest ważne – w szczególności przy demineralizowanej (pustej) wodzie. Zawsze dodawaj minerałów w roztworach, w ich płynnych/zjonizowanych formach. Minerały znajdą swoje miejsce pośród molekuł wody szybciej w miarę jak matryca solno wodna się kształtuje. Dając trochę czasu na proces, każda nieprzetworzona sól w roztworze wodnym jest dobra.

Możesz również chcieć dodać nieco soli wodorowęglanowej [https://harmoniawo.unixstorm.org/nauka-o-wodzie/woda-wodoroweglan-i-magnez/]. Nie jest to absolutnie konieczne od kiedy nieprzetworzona sól zawiera małe ilości wodorowęglanów ale dodanie ich zapewnia zdolność buforową wodzie (zdolność zachowywania pH wody) jak również wiele korzyści zdrowotnych.

By dodać minerałów do pustej wody, zrób jedną lub obie te rzeczy:

Zrób skoncentrowany roztwór solny jak podano niżej. Dodaj maksymalną ilość kiedy remineralizujesz pustą wodę.
Zrób skoncentrowany roztwór magnezu wodorowęglanowego według tych wskazówek [do tlumaczenia https://www.dancingwithwater.com/magnesium-bicarbonate-importance-for-water/] i dodaj 1 łyżkę stołową koncentratu do każdych 2 litrów demineralizowanej wody.

Ile roztworu dodać

Skoncentrowany roztwór solny z nieprzetworzonej soli* – 1 łyżeczka na litr wody. [https://www.dancingwithwater.com/articles/salt-ormus-and-full-spectrum-living-water/]
Sól bambusowa – 2 do 10 kropli roztworu na litr.
OmniBlue minerały oceanu – 10 do 20 kropli na litr.
Inne mieszanki minerałów – dodaj wedle zaleceń producenta.
*Mowa o zwykłe soli kłodawskiej, morskiej lub innej rozpuszczonej w wodzie (5 łyżek na słoik).

Ruch w polach magnetycznych
Według badań przeprowadzonyc na Uniwersytecie Stanford, aby woda oczyszczona uzyskała równowagę może minąć kilka dni. Podczas tego okresu, minerały muszą być zasymilowane w matrycy molekularnej wody. Ruch oraz pola magnetyczne są kluczem w przyspieszeniu procesu. Maszyny wirujące takie jak Duet Water Revitalizer zapewniają optymalne środowisko dla kondycjonowanie pustej wody. Powtarzający się ruch w polach magnetycznych dostraja każdą molekułę, pomagając jej grać jako część orkiestry raczej niż jako pojedynczy instrument. Ręczne sposoby, takie jak tornado z magnesami nazywane vortex magnetizer lub „wodospad”, mogą dokonać tego samego co drogie urządzenia; jedyne czego one wymagają to troszeczke więcej uwagi poświęconej kondycjonowaniu wody ręcznie. Zawsze możesz stworzyć pole magnetyczne przez położenie magnesów dookoła pojemnika i po prostu mieszać wodę (z dodatkiem soli).

By zapewnić ruch w polu magnetycznym wybierz jeden ze sposobów:

Wsyp sól do wody i uruchom Duet Water Revitalizer na 27 minutowym cyklu. Koszyczek minerałów w maszynie doda trochę soli w miarę pracy urządzenia ale by remineralizować pustą wodę, dodatkowa sól powinna być dodana.
Dodaj soli do wody i przelewaj w Magnetycznym Wirowniku ręcznym około 12 razy, im więcej tym lepiej. (Vortekser zakręca się na dwie butelki formując klepsydrę).
Dodaj soli do wody i przelewaj przez „Wodospad” 12 razy.
Dodaj soli do wody w dzbanku. Przyklej magnesy i mieszaj przez 20 minut.

Dodatkowe sposoby mineralizowania pustej wody
Prills (bryłki) [link] Te bryłki to forma tlenku magnezu. Podnoszą pH i dodają zdolności buforującej wodzie w dwóch krokach:
Krok 1: Bryłki powoli zmieniają się w wodzie by utworzyć wodorotlenek magnezu MgO + H2O > Mg(OH)2
Krok 2: Kiedy wodorotlenek magnezu połączy się z dwutlenkiem węgla w pustej wodzie, uformuje się dwuwęglan magnezu. Mg(OH)2 + 2CO2 > Mg(HCO3)2. Pusta woda naturalnie zasysa dwutlenek węgla i formuje kwas węglowy. To jest powodem kwasowego pH oczyszczonej wody.

Kwasy fulwowe zapewniają dodatkowe organiczne składniki by pomóc w transporcie minerałów w biologicznie przyswajalnej formie.

Kamień mafanowy [link] (maifan stone) był używany przez wieki w Azji by dodać minerałów do wody. Kamień mafanowy (również nazywany kamieniem medycznym) zawiera prawie 70% dwutlenku krzemu (kwarcu) i balans innych minerałów w formie tlenków. Tlenki reagują z wodą by utworzyć wodorotlenki (i ewentualnie wodorowęglany), które podnoszą pH we wcześniej kwaśnej wodzie. Pozwalając wodzie odstać w pojemniku z kamieniami mafanowymi dodaje balansu różnych minerałów w formie wodorowęglanów. Równie ważne jest to, że kamień ten dodaje rezonansu Ziemi (częstotliwość).

By zwiększyć ilość minerałów w wodzie, użyj następujących metod:

Dodaj 85 gram bryłek do pojemnika oczyszczonej wody i odczekaj noc lub dłużej.
Dodaj kwasów fulwowych (wiele marek online). Często najlepszym sposobem jest dodanie kwasów fulwowych kilka minut przed spożyciem wody ponieważ cechują się one pozostawianiem organicznych osadów w pojemniku i wymaga to częstego mycia jeśli pozostawi się taką wodę na dłużej.
Dodaj garść kamieni mafanowych do pojemnika z wodą oczyszczoną i pozostaw na noc lub dłużej.

Rezonans Ziemi
Wszystkie metody oczyszczania wody, kradną jej częstotliwość elementów Ziemi. Ponowne połączenie wody z rezonansem Ziemi jest ważne dla wody aby była ona zdolna do wspierania organicznego życia. Jest wiele sposobów na przywrócenie wodzie „połączenia” z Ziemią. Najbardziej oczywistym sposobem jest położenie wody bezpośrednio na Ziemi albo dodanie małej ilości wody źródlanej do naszej wody oczyszczonej lub demineralizowanej. Obydwie te metody przemycą rezonans Ziemi do wody. Alternatywnie, użycie Earthenware (glina, ceramika jako pojemnik) oraz szkła (dwutlenek krzemu/kwarc) jako pojemnika przywraca częstotliwości Ziemi, tak samo to robią orgonity, kryształy laminarne, technologia QELBY oraz wiele Ziemskich minerałów może być użyte. Wybierz spośród podanych niżej metod:

Ceramika Earthenware i szklane pojemniki
Ceramika i szkło rezonują z Ziemią ponieważ są zrobione z naturalnych minerałów. Szkło jest zrobione z piasku (większości dwutlenek krzemu). Ceramiczne materiały są zrobione z gliny, która również jest zbudowana z krzemu i mieszanki minerałów. Glina ma warstwową strukturę krystaliczną, bardzo podobną do wodnej struktury geometrycznej. Trzyma ona rezonans Ziemi silniej niż szkło i pozwala wodzie na oddychanie – nawet jeśli glina została oszklona choć w mniejszym stopniu.

Orgonit
Orgonit również przywraca rezonansu Ziemi wodzie. W miarę jak zbiera siłę życiową i ciągle przetwarza nagatywną energię, orgonit naturalnie ustanawia połączenie z organiczną siłą życiową obecną w Ziemi i dookoła.

Kryształ laminarny [link] to technologia ceramiczna. Naturalnie przenosi ona rezonans Ziemi w tym samym czasie przyciągając kosmiczne częstotliwości.

Korzystne mikroorganizmy
Mikroorganizmy istnieją w symbiotycznej relacji ze wszystkimi formami życia na Ziemi. Niektóre nazywane ekstremofilami, żyją głęboko w Ziemi. Reprezentują one jedne z najstarszych organizmów na planecie. Podczas wulkanicznych erupcji, są one przywracane na powierzchnię i po ochłodzeniu, pozostają uśpione w skałach przez miliony lat. Kiedy skała kruszeje, otaczająca gleba jest kolonizowana przez korzystne mikroorganizmy. Jest to jeden z powodów dla którego życie rozkwita w kilka lat po erupcji wulkanów. Woda która wychodzi z dziewiczych źródeł, ma również te samo mikroby – dostarczane w małych ilościach przez skały magmowe w miarę jak woda przez nie płynie w drodzę na powierzchnię. Te mikroby balansują florę w wodzie.

Korzystne mikroorganizmy grają rolę w oczyszczaniu wody i w naturalnym tworzeniu żywej wody w pełnym spektrum. Obecność korzystnych mikrobów balansuje tereny wodne (podobnie do balansowania mikrobiologicznej flory w ludzkim ciele).

Nowy produkt nazywany QELBY [https://harmoniawo.unixstorm.org/nauka-o-wodzie/korzystne-dla-wody-mikroby-qelby/] używa antycznej kolonii mikrobów w produktach ceramicznych, materiałach konstrukcyjnych i tworzywach. Podczas surowych testów, ta grupa produktów wykazała wielkie obietnice w zmianach dla gleby i wody, dla wzbogacania żywych/pracujących środowisk i otoczeń ludzkiego ciała w organicznych materiałach, które produkują tlen, promieniują światło podczerwone, pozbywają się bakterii odorowych i ochraniają przed ultrafioletowym promieniowaniem.

Poza dodatkiem rezonansu Ziemi, mikroby w ceramice QELBY, dodają podczerwonych długości fal, które nadają naturalnej struktury wodzie. Pobierają wodór (jako protony) i przyciągają fotonową energię przez obecność DNA. QELBY jest wspaniałym wzbogaceniem dla wody tam gdzie ona jest stała przez dłuższe okresy czasu (na noc lub dłużej) i wspaniałym sposobem kondycjonowania oczyszczonej wody.

Mieszanka minerałów rezonansu Ziemi
Autorzy „Tańcząc z Wodą” stworzyli specjalną mieszankę Ziemskich minerałów, które mogą być użyte do dostarczenia zarówno magnetycznego jak i falowego rezonansu Ziemi dla strukturyzowania i kondycjonowania wody. Mieszanka składa się z paramagnetycznego piasku, magnetytu, kwarcu oraz miki (muskowit i biotyt). Kładąc tą mieszankę dookoła naczynia z wodą przywraca rezonans Ziemi i zmienia strukturę wody delikatnymi polami magnetycznymi. Mieszanka może również być użyta w tubach kwarcowych [link], które można położyć dookoła lub w środku pojemnika z wodą. Kwarc potęguje rezonans Ziemi i zwiększa wpływ minerałów w mieszance. Jest to idealne narzędzie do kondycjonowania oczyszczonej wody albo do restrukturyzacji każdego źródła wody.

By dodać rezonansu ziemi, wybierz jedną z metod:

Umieść wodę w zbiorniku szklanym lub ceramicznym przez noc lub dłużej.
Połóż orgonit pod zbiornik z inkubującą się wodą by nadać jej Ziemskiego rezonansu i subtelnych energii, odstaw na noc lub dłużej.
Połóż kryształ laminarny w lub dookoła wody przez noc.
Użyj kilku kulek QELBY w wodzie. Idealnie nadaje się do dyspenzerów wody, gdzie woda stoi dłuższy czas.
Napełnił tube kwarcową mieszanką rezonansu Ziemi i połóż ją w zbiorniku wody na noc.
Dodaj garść kamieni maifanowych do pojemnika z wodą, na noc lub dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *